Znajdujesz się tutaj: Home > Rozwój dziecka > Życie na walizkach

Życie na walizkach

Żyjemy w naprawdę rudnej rzeczywistości, żeby osiągnąć dziś sensowny poziom życia młodzi ludzie a przede wszystkim świeżo upieczeni rodzice często decydują się na opuszczenie rodzinnego kraju i emigrację do lepszego świata. Cóż trudno im się dziwić, że podejmują taką decyzję skoro życie w innym kraju jest zazwyczaj dużo lepsze niż w Polsce nie wspominając już o korzyściach dla naszych pociech.

Wiadomą sprawą jest, że każde dziecko potrzebuje stabilizacji w życiu, chce mieć swoich przyjaciół z podwórka, znajome kąty w szkole i poczucie, że to jest właśnie jego dom. Jednak w momencie, kiedy rodzice dostają bardzo intratne propozycje , którym nie sposób się oprzeć nasze dzieciaki stają przed naprawdę trudnym wyzwaniem przystosowania się do całkowicie nowych warunków. Jednak mimo pierwszych trudności niesie to za sobą również wiele plusów.

Pierwszym z nich jest nauka języków, dzieci bardzo szybko uczą się języków w młodym wieku, więc jeśli w trakcie ich rozwoju często zmieniamy kraj zamieszkania istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze pociechy będą w życiu dorosłym biegle władać kilkoma językami, co dobrze wróży na przyszłość. kolejną sprawą jest umiejętność przystosowania się do nowego środowiska ,które zaowocuje u dziecka bardzo dużymi zdolnościami adaptacyjnymi, lecz trzeba się też liczyć, że  początkowym etapie dziecko może być przygnębione tym, iż wszyscy znajomi i tzw. dom znów się zmienił i trzeba kolejny raz zaczynać na nowo. Tak jak wszystko, życie na walizkach ma swoje dobre i złe strony, lecz stanowi pewnego rodzaju wyzwanie, które w przyszłości może zaowocować bardzo pozytywnymi skutkami dla naszych pociech.

Możesz również przeczytać: