Znajdujesz się tutaj: Home > Dla mamy > Wybieramy przyszłego tatę

Wybieramy przyszłego tatę

Kiedy zegar biologiczny u kobiet zaczyna już głośno się odzywać, iż przyszedł czas na bobasa wiele kobiet rzuca się w wir wydarzeń wybierając partnera, który nie zawsze okazuje się dobrym materiałem na ojca. Co za tym idzie prowadzi to często do wielu różnych problemów nie tylko w związku ale również w byciu ojcem. Istnieje kilka istotnych spraw, na które kobieta powinna zwrócić uwagę przy wyborze przyszłego taty. Pierwszą sprawą jest fakt czy mężczyzna lubi dzieci.

Wiadomą sprawą jest to, że materiał na ojca powinien lubić dzieci, lecz nie wolno nam zapominać, że oprócz tego czy mężczyzna będzie potrafił spędzać czas z maleństwem, beztrosko bawiąc się na dywanie, lecz również musi potrafić wybudować w dziecku odpowiedni autorytet i zaznaczyć nieprzekraczalne granice i być w tym bardzo konsekwentny. Jest tak dlatego, że im lepsze wychowanie otrzyma nasze potomstwo tym znacznie łatwiej będzie sobie radziło w dorosłym życiu.

Kolejną istotną cechą jest porządek i organizacja, przyszły tata powinien umieć zorganizować sobie czas w taki sposób aby dać radę ze wszystkimi obowiązkami, lecz również nie przesadzać z pedantyzmem dnia codziennego. Chodzi to przede wszystkim o umiejętne nakreślenie złotego środka i traktowanie swoich obowiązków priorytetowo. Trzecią, niezmiernie istotną cechą jest jego zaangażowanie, przy czym nie chodzi tu tylko i wyłącznie o wychowywanie, lecz również o opiekę nad dzieckiem tuż po urodzeniu. Co za tym idzie nasz wybranek powinien od samego początku być aktywnym tatą i przede wszystkim zaangażowanym, lecz nie zapominajmy o tym, iż często posiadanie dziecka jest dużym wyzwaniem dla naszych partnerów i powinni oni móc liczyć na naszą pomoc w tym zakresie. Na sam koniec musimy pamiętać o genach. Jeśli facet jest przystojny i przede wszystkim inteligentny będzie to na pewno mądra inwestycja w przeszłość, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż nasz bobas odziedziczy te cechy po swoim tatusiu.

Możesz również przeczytać: