Znajdujesz się tutaj: Home > Dla mamy > Surogatki

Surogatki

Dzisiejszy artykuł będzie poświęcony surogatkom, natchnął mnie do tego pewien artykuł, po którego przeczytaniu miałam naprawdę mieszane uczucia, lecz na samym początku chciałabym powiedzieć, że w pełni rozumiem potrzebę bycia mamą. Otóż zjawisko surogatek jest najbardziej popularne wśród młodych hindusek, które żyją w strasznie złych warunkach i są gotowe bardzo się poświęcić aby wyrwać się z biednych dzielnic w Indiach. Wiąże się to z ogromnym wyrzeczeniem, lecz daje nadzieję parom, które próbują za wszelką cenę zostać szczęśliwymi rodzicami.

Surogatka jest kobietą, która wynajmuje swoją macicę w celu umieszczenia w niej zapłodnionego zarodka i staje się matką przez całe 9 miesięcy ciąży. Oczywiście kwoty pieniężne jakie są wypłacane po urodzeniu dziecka są na tyle duże, że surogatka może z dnia na dzień zmienić swój status finansowy. Cały proceder ma miejsce w specjalnych ośrodkach, które dbają o to aby ciąża przebiegała w sposób prawidłowy a nowo narodzone dziecko było zdrowe. Jednak mimo iż nie mówi się o ciemnej stronie tego nad wyraz intratnego biznesu jest ona faktem i rozważając to zjawisko nie wolno o nim zapominać. Najwięcej par korzystających z tego typu usług pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Główną przyczyną, dla której pary decydują się na takie rozwiązanie jest niemożność posiadania potomstwa. Wypowiedzi surogoatek, które czytałam są z reguły pozytywne, ponieważ kobiety wiedzą, że gdyby nie zostały matkami zastępczymi nie miałyby innych możliwości na to aby zapewnić byt własnym rodzinom. W ośrodkach, w których w okresie ciąży się znajdują zazwyczaj jest są pod ścisłym nadzorem opieki medycznej i często odżywiają się znacznie lepiej niż gdyby żyły we własnym domu. Staram się nie oceniać tego zjawiska, lecz sama nie byłabym w stanie oddać dziecka, które swoje życie rozpoczęło pod moim sercem. Zresztą drogie mamy oceńcie same.

Możesz również przeczytać: