Znajdujesz się tutaj: Home > Dla mamy, Rozwój dziecka > Męska niania

Męska niania

Od początków ewolucji człowieka mamy do czynienia z pewnymi wzorcami kulturowymi. Dzieje się tak dlatego, że w ludzkiej świadomości zakorzenione są pewnego rodzaju przekonania, które strasznie trudno zmienić. Jednym z nich jest rola kobiety i mężczyzn w społeczeństwie. Wzorce, które istnieją mówią jasno i wyraźnie, że tak jak zadaniem mężczyzny było polowanie i zdobywanie pożywienia, tak zadaniem kobiety była opieka i pielęgnacja domowego ogniska. Cóż żyjąc w XXI wieku niewiele się zmieniło poza formą wykonywania tych obowiązków. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, iż te wzorce się zmieniają.

Dobrym przykładem będzie męska niania. Choć ten zawód nadal jest zdecydowaną domeną kobiet, mężczyźni coraz częściej wystawiają swoje ogłoszenia i kwalifikacje, które nierzadko są znacznie lepsze niż u kobiet. Okazuje się również, że męskie nianie są prawdziwą gratką dla samotnych matek, ponieważ chcą one aby ich dziecko rozwijało się prawidłowo, a badania przeprowadzone na dzieciach jasno wykazują, iż do prawidłowego rozwoju potrzebują one zarówno wzorców męskich jak i żeńskich.

Dlatego właśnie sytuacja na rynku opiekunek do dzieci powoli się zmienia, a co za tym idzie małym kroczkami coraz większa liczba mężczyzn decyduje się zostawać opiekunami do dzieci. Mimo, iż często męska niania wydaje się być czymś abstrakcyjnym, zdarza się również, że szybko taki opiekun staje się przewodnikiem i nauczycielem szkrabów, a edukacja bywa przeprowadzana z jeszcze lepszym skutkiem niż ta realizowana przez nianię. Cóż świat się zmienia a ludzie muszą się do niej dostosowywać, moim zdaniem samotne matki mogą z powodzeniem wynająć opiekuna i być spokojne i prawidłowy rozwój swoich pociech.

Możesz również przeczytać: